Üst
İLETİŞİM
  • Ortabayir Mah Dereboyu Caddesi No 108 Kağıthane İstanbul
  • 0850 302 31 68
  • 0 538 412 39 97
  • info@babaogulhurda.com
  • Her Gün 09:00 - 22:00
ETİKETLER
Alüminyum Hurda

Alüminyum Hurda

Alüminyum hurda fiyatı neye göre belirlenir? Her alüminyum aynı mıdır? Gibi soruları sizlere cevapları paylaşalım

Elinizde paraya çevirmek istediğiniz hurdalarınız var ve alüminyum olduğunu biliyorsunuz. Fakat her alüminyum hurda fiyatı birbirinden farklıdır. Hurda alüminyum fiyatı, alüminyumun cinsine göre değişmektedir. Gelin hurda alüminyum cinsleri nelermiş bir göz atalım.

Tas tabak (Kırkambar alüminyum): Her evde kullanılan alüminyumdan yapılmış ürünlerdir. Örneğin; tencere, tava, çaydanlık, tabak, kova vs. olabilir. Bu tip alüminyum hurda fiyatı diğerlerine göre daha azdır.

Çıkma Profil: Genelde bina restorasyon ve yıkımlarından elde edilir. Binalarda yoğun olarak cam ve kapı çerçeveleri çıkma profil olarak adlandırılır. Çıkma profil alüminyum hurda fiyatı çeşitleri içerisinde orta seviyelerdedir.

Tel Alüminyum: Şehirlerarası yüksek gerilim hatlarının yani elektrik hatlarının hurdaya ayrılması ile ortaya çıkan atıklardır. Tel alüminyum hurda fiyatı en yüksek fiyatlardandır. 

Alüminyum Jant: Genelde binek araçlarda kullanılan ve çoğumuzun çelik jant diye isimlendirdiği alüminyum jantlardır. Jant alüminyum hurda fiyatı orta üst seviyelerdedir. 

Ara iş Alüminyum: Boyasız profil yada levha denilebilir. Üretim atığı olarak nitelendirilir. Genelde alüminyum doğramacılarının kapı ve cam çerçeveleri üretimi sonrası ortaya çıkar. Ara iş alüminyum hurda fiyatı en yükseklerden biridir. 

İmalat Artığı: Boyalı ya da boyasız saflık derece düşük olan ve imalat sonrası ortaya çıkan hurda alüminyumdur. İmalat artığı alüminyum hurda fiyatı orta alt seviyelerdedir.

Matbaa / Ofset Alüminyum: Matbaada baskı sonrası oluşan atıktır. Ofset alüminyum hurda fiyatı en üst seviyelerdedir

Alkoband Soyması: Cephe kaplamalarının restorasyonu neticesinde hurdaya ayrılan alüminyum ve plastik kompoziti birbirinden ayrıştırılır. Alkoband soyması hurda alüminyum fiyatı ortanın altı seviyelerdedir.

Sert Alüminyum: Genel de bazı otomobil parçaları sert alüminyumdan üretilir. Örnek olarak araçların motor bloklarını verebiliriz. Sert alüminyum hurda fiyatı en alt seviyelerdedir. 

Kutu Alüminyum: Yemeklerin yanında tükettiğimi içeceklerin kutuları olarak düşünebilirsiniz. Kola kutuları, bira kutuları vb. Kutu hurda alüminyum fiyatı en alt seviyelerdedir.